Get Adobe Flash player
Головна сторінка Навчальний процес Робота гуртків ПІШОХІДНА ІНТЕГРАЦІЯ ІСТОРІЇ З ГЕОГРАФІЄЮv
header
Відмітьте теми, які Вам цікаві...
Підпишіться на наші новини!
Notice: Undefined offset: 1 in /sata1/home/users/pedkoledz/www/old.pedkoledzh.cv.ua/plugins/content/socbuttons.php on line 221
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

PB090058Центральна тема краєзнавчих розвідувань пошуковців гуртка «Історичне краєзнавство» Чернівецького ОЦТКЕУМ на базі Чернівецького педагогічного коледжу є пам’ятки Першої світової війни (1914-1918) на території нашого краю. Кожна з цих пам’яток викликає нас в дорогу, диктує логіку планування експедиції. Цього разу ми узнали про існування одного з об’єктів нашого дослідження в селі Стрілецький Кут. Маршрут вихідного дня ми запланували з тим, аби краще пізнати околиці Чернівців.

 

ФОТОЗВІТ ПОХОДУ

 

Підйом на гору Цецино (537м) поклав початок ознайомлення з Чернівецькою височиною. Одночасно на горі ще можна побачити рештки середньовічного замка, який довгі століття домінував над округою. Подальший шлях по хребту надав можливість пройтися чудовим буковим лісом, піднятися на гору Спаська (531м). Хребет траверсують старі окопи Першої світової війни, вони нагадують про жорсткі бої, які точилися в цій місцевості. Яка все-таки несправедливість загинути в такому живописному куточку імперії за зовсім незрозумілі цілі! Трошки веселіше стало коли хребет вивів нас на «Орлине гніздо», місце для відпочинку чернівчан і гостей нашого краю.

Спуск від «Орлиного гнізда» і через 6 км лісом доходимо до села Стрілецький Кут. Біля лісництва на нас очікує заслужений учитель України Іван Ілліч Бульбук. Він є відомим в нашій області краєзнавцем і чудово знає історію села та району. З його розповідей нам було особливо цікавою та, що розкривала життєвий шлях місцевого священика Єротея Федоровича, який жив на рубежі ХІХ і ХХ ст. і був нагороджений австрійською владою Золотим хрестом з короною за заслуги.

І, звісно, біля каплички навколо школи ми узнали, що тут поховано 43 воїнів Першої світової війни. Пам’ятник в Стрілецькому Куті був першим такого роду монументом на терені нашого краю. Він збудований в 1928 році, за вісім років до того як з’явилися меморіальні комплекси в Звенячині Заставнівського та Валя Кузьмині Глибоцького районів. В село неодноразово приїздили шанувати пам'ять своїх предків громадяни Австрії. Ми ще раз переконались у гостинності наших земляків, у їхньому християнському співчутті всім жертвам любої війни.

Отже, наша скарбничка поповнилася ще однією пам’яткою і ми стомлені, але задоволені, верталися в Чернівці маршрутним автобусом.

 

А. Моісей, керівник гуртка