Get Adobe Flash player
Головна сторінка Навчальний процес Робота гуртків Сокирянщина - туристична. (Гурток "Історичне краєзнавство")
header
Відмітьте теми, які Вам цікаві...
Підпишіться на наші новини!
Notice: Undefined offset: 1 in /sata1/home/users/pedkoledz/www/old.pedkoledzh.cv.ua/plugins/content/socbuttons.php on line 221
Рейтинг Користувача: / 8
НайгіршеНайкраще 

P9130069

Величезний рекреаційний та пізнавальний туристичний потенціал нашого краю підживлюється енергетикою всіх його складових частин. Ще одним безперечним доказом цього стала наша мандрівка вихідного дня територією Сокирянського району.

Наш автобусний маршрут планувався бути "закільцьованим" на туристичних об’єктах в Коболчині, Ожеві, Новодністровську та Галиці. Але ще до під'їзду до зазначеного маршруту, на Червоній Могилі біля Кельменців, члени гуртка "Історичне краєзнавство" ОЦТКЄУМ на базі Чернівецького педагогічного коледжу, з великим інтересом ознайомилися з пам’ятним знаком на честь 133 і 163 дивізіям, які звільнили ці райони від німецько-фашистських загарбників, почули давню легенду про історію цього пагорбу та його назву.

 

Село Коболчин відоме далеко за межами нашого регіону тим, що тут плідно колись працювали гончари. Сьогодні в селі залишився один гончар. Сподіваємось що не останній ! Це - Гончар Іван Іванович, якій зумів організувати унікальний музей гончарства. Ми отримали справжню естетичну насолоду від спілкування з цією видатною людиною, від його розповіді, від майстер-класу, від експонатів і від неповторного дизайну і аури музею. Хто не бачив цього музею - не може рахувати себе знавцем нашого краю! Майстер виготовляє навіть чорну кераміку, яку вважали своїм унікальним світовим досягненням гончари села Марджиня в Румунії. В практиці коболчинських гончарів прослідковується навіть впливи трипільської культури.

В селі Ожево, що на самому Дністрі, ми відвідали також унікальний об’єкт - кладовище солдатів румунської армії, які загинули тут у роки ІІ-ої світової війни. В його збереженні вбачається гуманне відношення наших краян до всіх жертв любої війни.

Новодністровська ГЕС вразила нас величчю, масштабністю та чарівною силою живописного водосховища.

На берегу цього ж "Новодністровського моря", в скелях правого берегу, в місцях існування прадавніх поганських капищ, а згодом ранньохристиянських чернечих келій, в радянські часи - розстріляної монастирської братії. зараз процвітає Галицький Свято-Миколаївський чоловічий монастир. На богослужіння до нескельної церкви з’їжджаються віруючі зі всіх куточків краю. Ми були присутні на вінчаннi молодої пари в цій церкві. Місця навіюють відчуття спокою і благодаті.

Рекомендуємо маршрут для всіх бажаючих провести вихідні з користю для ума і серця.

 

А.Є. Моісей, керівник гуртка