Get Adobe Flash player
Головна сторінка Навчальний процес Робота гуртків Похід у село Васловівці (гурток "Історичне краєзнавство")
header
Відмітьте теми, які Вам цікаві...
Підпишіться на наші новини!
Notice: Undefined offset: 1 in /sata1/home/users/pedkoledz/www/old.pedkoledzh.cv.ua/plugins/content/socbuttons.php on line 221
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

14 квітня 2013 року.

Малі Карпати

P1012935Так називають свою місцевість жителі села Васловівці Заставнівського району. І вони праві! Ми, члени гуртка «Історичне краєзнавство» ОЦТКЕУМ на базі Чернівецького педагогічного коледжу, в цьому переконались, перебуваючи в поході на території цієї сільської громади.

 

Метою виходу 14 квітня 2013 р. у цей куточок нашого багатого на історичні та природні пам’ятки краю був підйом на найбільшу вершину Хотинської височини і всієї Східно – Європейської рівнини гору Бердо (515 м). Найоптимальнішим варіантом здійснювати цей задум є якраз йти через село Васловівці. Відмінна асфальтована дорога, оточена красивими охайними господарствами, а саме село – в оточенні живописного гірського ландшафту дійсно створює враження курортного селища. В доповненні до цього – чисте повітря, наповнене після весняного дощу озоном.

В центрі села, на території школи, на круглому пагорбі та на захід від нього, на правому березі Притоку, в урочище Вила – поселення давньоруської (ХІІ – ХІІІ ст.) культури. А перед школою – пам’ятник загиблим в роки Великої Вітчизняної війни землякам, якому студенти віддали шану. На стадіоні , який знаходиться тут же, перед земляками виступав минулого року відомий оперний співак Василь Герелло, що родом з цього села. Громада гордиться ще одним своїм односельцем – Євгеном Гакманом (1793-1873), митрополитом буковинським, з ініціативи якого в Чернівцях збудовано ряд архітектурних пам’ятників.

Дорога на Берду пролягає через село і, петляючи через ліс, піднімається на височину.

По путі на радість дівчат знаходимо багато весняних квіток, бачимо оленя. В урочищі Чуркало спостерігаємо рештки городища : припускаємо, що це є доказом давньоруської культури ХІІ-ХІІІ ст. Виходимо на плоску платоподібну вершину – це є Берда. Після обіду спускаємось за азимутом до жіночого монастиря, відкритого біля села минулим літом і освяченого високими духовними особами православної церкви. Нам розповідають як на днях велелюдно віруючи відзначали день народження митрополита Євгена Гакмана.

З жалю покидаємо цей благословенний куточок нашого краю, хотілося б ще і ще раз побувати тут.


А.Моісей, керівник гуртка,

І. Панків, викладач педколеджу.


Фотозвіт походу дивіться у фотогалереї. Альбом "Незабутні миті..."-"Гурткова робота в коледжі"