Get Adobe Flash player
Головна сторінка Наші заходи Жайвір весни буковинського відродження
header
Відмітьте теми, які Вам цікаві...
Підпишіться на наші новини!
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

dzwV sqG YgУ 2016 році громадськість Буковини відзначає 180 річницю від дня народження Сидора Воробкевича. Студенти спеціальності «Початкова освіта» та «Музичне мистецтво» вшанували пам’ять славетного буковинця, провели виховний захід «Жайвір весни національного буковинського відродження». На святкуванні майбутні педагоги декламували найкращі зразки громадянської, пейзажної лірики С.Воробкевича, виконували вокальні та хорові твори. Глядачі мали можливість захоплюватися багатогранним рідкісним талантом митця, який поєднував у собі дар композитора, письменника, педагога, фольклориста, диригента, громадського діяча.

 

         Спадщина С.Воробкевича глибока за своїм змістом і має високу художню мистецьку цінність. Вона просякнута почуттям поваги та любові до свого краю, до української народної пісні, яку сам Сидір Іванович називав «талісманом, що відкриває таємниці минулого». Свідченням любові до рідної мови є геніальні поетичні рядки його пісні «Рідна мова»:

                   Мово рідна, слово рідне,

                   Хто вас забуває,

                   Той у грудях не серденько,

                   Тільки камінь має.

Музична творчість С.Воробкевича є яскравою сторінкою в історії української музичної культури, цінним надбанням українського музичного мистецтва, духовним багатством нашого народу, тому її треба якомога глибше вивчати, ширше використовувати як у концертній так і в педагогічній практиці.

                                                                           Д.М.Москалюк